%100 ORGANİK ve DOĞAL ÜRÜNLER

Organik ve Doğal Ürünlerin Adresi.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

128 Bit SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.

 

ÇİFTLİKTEN SOFRANIZA

Organik ve Doğal Ürünler Tek Tıkla Kapınızda!

 

TAPTAZE GELİR

Ürünlerimiz Soğuk Hava Kargolarımızla Gelmektedir.

 

HIZLI KARGO

150 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Danish Blue Rokfor Peyniri (240-260gr)
Danish Blue Rokfor Peyniri (240-260gr)

Danish Blue Rokfor Peyniri (240-260gr)

Fiyat : 39,50 TRY(KDV Dahil)

Danish Blue Rokfor Peyniri

 

Farklı tatlara açık olanların en sevdiği peynir çeşitlerinden biri olan Rokfor peyniri, Danimarka'ya özgü olup dünyaca ünlü bir peynir çeşididir. Yeni tatlara açık olmayan kişiler için tanışması biraz zorlu olsa da, tadını alınca çok beğenilerek tüketilen bu peynirin en önemli özelliği adının önüne 'blue' kelimesinin koyulmasını sağlayan hafif mavi damarlı olmasıdır. Danish blue rokfor peyniri ve normal rokfor peynirlerini birbirine karıştırmamak gerekir. Görüntü nedeniyle birbirlerine çok benzetilen bu iki peynir çeşidi arasında lezzet farklılıkları barizdir. Ayrıca rokfor peyniri Fransa'ya ait olup, blue rokfor Danimarka'ya aittir.


Görüntüsünün farklı olmasıyla dikkat çekmesinin yanı sıra ağır ve keskin kokusuyla da iyi tanınmaktadır. Danish blue rokfor peyniri homojenleşmiş inek sütünden elde edilmektedir. Kıvamı yumuşak hatta kremamsı bir dokuya sahiptir. Kokusunun keskinliği kadar tadı da son derece keskindir çünkü mavi damar olarak adlandırılan yapısı küflerden kaynaklanmaktadır. Yani kabaca lezzetli ve küflü peynir olarak tanıtılabilen Danish blue rokfor peyniri, blok ya da silindir şeklinde üretilebilip, hafif nemli, yenilenebilir kabuğa sahiptir.


%25-30 yağ içeriği olan bu peynir çeşidi üretiminden sonra 8 ile 12 hafta arasında eskitilerek tüketime hazır hale getirilmektedir. Danimarka peynir üreticilerinin küf kültürleri hakkında yürüttüğü birçok çalışma sonucunda ortaya çıkan bu peynir gerçekten de sıra dışı bir yapıya sahip.


Rokfor peyniri ile mükemmel uyum yakalayacak birkaç yemek önerisi vermek gerekirse ızgara biftek, çiğ ya da az pişmiş sebze yemekleri üzerine sos olarak, hamburgerlerde malzeme arası kaplama malzemesi olarak ve makarna ve salatalarda tatlandırıcı olarak kullandığında çok lezzetli olduğu söylenebilir.


Dünyaca ünlü Danish Blue Rokfor peyniri, diğer rokfor türüne göre daha hesaplı ve daha uzun raf ömrüne sahip olduğu için sıklıkla tercih edilen peynirler arasında yer almaktadır. Küflü peynirler hakkında ön yargılarınızı yıkmak için tercih edebileceğiniz en lezzetli seçeneklerden birisi Danish Blue Rokfor peyniridir.

Benzer Ürünler