Sezer Turizm Eğitim Sağlık Gıda San. Ticaret A.ş'nin bir yan kuruluşu Rani Çiftliği, Antalya Manavgat Evrenseki beldesi'nde Toroslar'ın eteğinde 1993 yılında, büyükbaş küçükbaş hayvancılık ve organik meyve,sebze üretimi için kurulmuştur. 200.000 m2 üzerine kurulu olan Rani Çiftliği'nde organik ve doğal yollarla her türlü süt, peynir çeşitleri, meyve ve sebzelerin üretimi yapılmaktadır. 2012 yılı itibariyle Rani Çiftliği'nde 33 çeşit organik meyve narenciye ağacı olmak üzere çevreye kazandırılan ağaç sayısı toplam 29.000 ve 175 çeşit ağaç bulunmaktadır. Açık alan ve özel seralarda mevsimlik sebzeler organik olarak yetiştirilmektedir. Rani Çiftliği ISO 22000 ve PAS 220 Kalite standart belgelerine sahiptir.  "Çiftlikten Çatala Etik ve Dürüst" anlayışıyla, üretim ve satın almada, müşteri ve çalışanların tüketimine sunuluncaya kadar ki tüm aşamalarda, çalışma ve gıda güvenliğini sağlamaktadır. Ayrıca Rani Çiftliği tam Donanımlı arıtma tesisine sahiptir.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Rani Çiftliği'nin 2004 yılında şirket kurucusu ve yönetim kurulu başkanının adı ile kurmuş olduğu Fethi Yılmaz Sezer Turizm Anadolu Meslek Lisesi'nde Türkiye'nin dört bir yanından 700 öğrenci eğitim görmektedir. Teorik eğitimlerini uygulamalı  derslerle destekleyen okulun öğrencilerine, Sezer Group 'a ait otellerde staj olanağı sağlanmakta, mezun olduklarında iş imkanlarına sahip olmaktadırlar. Ayrıca hertürlü ihtiyacı Sezer Group tarafından karşılanan Türkiye'nin 35 ilinden gelen 120 öğrenciye Fethi Yılmaz Sezer Özel Yurdu'nda barınma imkanı ve en iyi şartlarda eğitim görme, önceliği kendi çalışanlarımızın üniversitede okuyan çocukları, şehit aile yakınları, bünyemizde askere giden personel olmak üzere toplam 188 kişiye burs verilmektedir. Rani Çiftliği gıda ve hizmet sektörüne getirdiği yenilikler dışında, geleceği şekillendirecek gençlerin eğitim hayatına katkı sağlamaktan da ayrı kıvanç duymaktadır. Ayrıca Rani Çiftliği'nin cirosunun %1 'i doğrudan eğitimle ilgili sosyal sorumluluk projelerine aktarılmaktadır.

2012 yılı içerisinde kurmuş olduğumuz biyogaz tesisi ile, Rani Çiftliği Türkiye'de ilk biyogaz elektrik santraline sahip çiftliklerden birisi olmuştur. Biyogaz elektrik santrali bir çeşit geri dönüşümlü elektrik santralidir. Biyogaz elektrik santrali tamamen çevreye zararlı kötü atıkların yok edilip enerjiye dönüştürülmesi ile çalışan bir sistemdir. 2012 yılında enerji üretimine başlanan santralimizde günlük 200 ton kötü atığı yok ederek 500 kw elektrik ve saatte 6 ile 7 ton civarında sıcak su üretilmektedir. Santral sadece atıklardan enerji üretmekle kalmıyor, kötü atıkların yok edilip posasının gübre olarak organik tarımda kullanılmasını da sağlıyor. Sezer Group ve Rani Çiftliği olarak amacımız; faaliyet gösterdiğimiz alanlarda yetersiz olan yetişmiş insan gücü eksikliğini gidermek, işletmelerimizde hizmet kalitesini yükseltmek; dumansız sanayi olan turizm alanında ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek, kimyasalların insanlar, hayvanlar, çevre, su ve toprak üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak, toprak verimliliğini doğal yöntemlerle uzun yıllar sağlamak ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji tasarrufu yapıp sağlıklı ürün ve nesiller yetiştirmektir.

Daha fazla bilgi için; www.ranifarm.com