Keçi Yoğurdu (1kg)
Keçi Yoğurdu (1kg)

Keçi Yoğurdu (1kg)

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
İstanbul İçi Teslimat

İSTANBUL İÇİ TESLİMAT

Katkısız ve Doğal Keçi Yoğurdu 

 

Besin Değeri ve Enerji Tayini

Enerji: 93,24 Kcal/100 g

Karbonhidrat(%): 4,73

Yağ(%): 6,54

Protein(%): 4,54

Kül(%): 1,13

Rutubet(%): 83,36

Tuz Tayini(%): 0,94

Süt Bilgisi: %100 Keçi Sütü

 

Faydası saymakla bitmeyen keçi sütünden elde edilen keçi yoğurdu hem lezzeti hem de vücuda sağladığı faydalar ile en fazla tercih edilen yoğurt çeşitlerin birisidir. Rani Çiftliği'nde üretilen tüm ürünler gibi keçi yoğurdu da tamamen doğal olup, %100 keçi sütünden yapılmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.

 

Keçi sütünün kullanıldığı her ürün gibi yoğurdu da birçok fayda sağlamaktadır. Bilimsel araştırmalarla kanıtlanan bu faydaların en başında; bağışıklık sistemini güçlendirerek, herhangi bir hastalığa yakalanma riskini düşürmesi yer almaktadır. Öyle ki, her gün düzenli olarak keçi sütü tüketen bireylerin hastalığa yakalanma riskinin %18 daha az olduğu bile kanıtlanmıştır.

 

Çağımızın en sık rastlanan hastalıklarından biri olan kanserden kaçınmanın yolunu da keçi yoğurdunda bulmak mümkün; çünkü keçi sütünün yapısında bunu önleyen hücreler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kemik erimesini ve kronik bronşiti önleyici, mide rahatsızlıklarını karşı rahatlatıcı etki sağlayan etkilere sahiptir.

 

Balık ve et tüketmeyi tercih etmeyenler için keçi yoğurdu vücudun ihtiyacı olan fosfatı karşılamaktadır. Keçi sütündeki yüksek orandaki B1 ve B2 vitaminleri sayesinde stresi ve gerginliği ortadan kaldırarak kişiyi rahatlatmayı sağlar. Özellikle çocuklar için muhteşem bir besin kaynağı olan keçi yoğurdu enerji vermede, diş çürümesini önlemede çok etkilidir. Keçi yoğurdu, açlık hissini azaltarak sağlıklı ve düzenli beslenmeye çalışan kişilerin öğünlerinden eksik olmamaktadır.

 

Düzenli bir şekilde keçi yoğurdu tüketmek mikrobik enfeksiyonlara savaş açıcı bir etki yaratıp, bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra da astım, egzama ve cilt hastalıklarının tedavisinde yardımcı olan en etkili doğal ilaçlardan sayılmaktadır.

 

Mutfak kültürümüzde severek tükettiğimiz süt ve süt ürünlerinin arasında sağlıklı ve lezzetli olan keçi yoğurdu, yemeklerin lezzetine lezzet katmakta da bir numaradır. Tamamen doğal ve keçi sütünden üretildiği için de herhangi bir katkı maddesi içermemesi vücuda kanserojen etki yaratan bu maddelerden korunmasını sağlar.

 

Gün geçtikçe artan hazır gıda tüketimi nedeniyle doğal besinlere artan özlemi gidermek ve katkısız, sağlıklı ve doğal ürünleri sofralara kazandırmak için çalışan Rani Çiftliği keçi yoğurdu tüm bu faydaları müşterilerine sunabilmek için taze olarak üretilmektedir.

FAYDALARI:

 • İnek sütüne nazaran keçi sütü anne sütüne daha yakın benzerlik gösterir
 • Keçi yoğurdu günün her saati tüketilebilir.
 • Kanserin önlenmesine yardımcı olur.
 • Diyet ve sağlıklı kilo vermek için vazgeçilmez bir besindir.
 • Düzenli kullanımlarda egzama, astım ve cilt rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olur.
 • Keçi yoğurdu aç karnına yenildiğinde sindirim kolaylaştırarak bağırsakların çalışmasına yardım eder.
 • Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların temizlenmesinde ve çoğalmalarına engel olan bir besindir.
 • Çocuklara güç ve enerji verir.
 • Keçi yoğurdu, yüksek B1, B2 vitaminleri sayesinde vücudu rahatlatır, stres ve gerginliği alır.
 • Keçi yoğurdu mide rahatsızlıklarını gidermede önemli rol oynar.
 • Akşam yatmadan yenilen keçi yoğurdu, rahat bir uyku için de oldukça faydalı bir üründür. 
 • Kronik bronşiti önler ve beyine güç verir.

 

Benzer Ürünler