%100 ORGANİK ve DOĞAL ÜRÜNLER

Organik ve Doğal Ürünlerin Adresi.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

128 Bit SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.

 

ÇİFTLİKTEN SOFRANIZA

Organik ve Doğal Ürünler Tek Tıkla Kapınızda!

 

TAPTAZE GELİR

Ürünlerimiz Soğuk Hava Kargolarımızla Gelmektedir.

 

HIZLI KARGO

150 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Koyun Yoğurdu (1kg)
Koyun Yoğurdu (1kg)

Koyun Yoğurdu (1kg)

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
İstanbul İçi Teslimat
* İSTANBUL İÇİ TESLİMAT*

Katkısız ve Doğal Koyun Yoğurdu

Besin Değeri ve Enerji Tayini

Enerji: 163,20 Kcal/100 g

Karbonhidrat(%): 1,83

Yağ(%): 16,16

Protein(%): 4,85

Kül(%): 1,05

Rutubet(%): 77,10

Tuz Tayini(%): 0,85

Süt Bilgisi: %100 Koyun Sütü


 Rani Çiftliği Koyun Yoğurdu diğer tüm yoğurt çeşitlerinde olduğu gibi %100 Koyun Sütünden katkısız ve doğal olarak üretilmektedir. Yoğurt ve peynir yapımında inek sütünden sonra en fazla tercih edilen koyun sütü, insan vücuduna sağladığı faydalar ve farklı lezzeti nedeniyle çok sevilmektedir. İnek sütü yerine kullanılan en lezzetli alternatiflerden biri olan koyun sütü ve bundan elde edilen koyun yoğurdu en başta probiyotik etkisiyle faydasını gösterirken, vücut bağışıklığını da güçlendirmektedir.

Meyve, yulaf ya da yemeklerle lezzetli bir uyum sağlayan koyun yoğurdu, Rani Çiftliği'nin doğal ortamında üretilip, en taze haliyle sunulmaktadır. İnek sütünden elde edilen yoğurtla hemen hemen aynı besin değerlerine sahip olup, içeriğindeki kalsiyum ve vitamin miktarları benzerlik gösterir. 100 gram koyun yoğurdunda 240 miligram kalsiyum varken, inek yoğurdunda da 180 miligram kalsiyum bulunur. Bu yüksek kalsiyum miktarı sayesinde de kemikler ve diş yapısı için çok yararlıdır.

Bunun yanı sıra koyun yoğurdu diğerlerine göre biraz daha yüksek oranda yağ içermektedir. 100 gramda yaklaşık 8 gram yağ bulunurken, bu yağ oranı tıpkı zeytinyağında olduğu gibi faydalı kabul edilmektedir. Aynı zamanda koyun yoğurdunda yüksek miktarda protein ve B vitamini bulunmaktadır. Sindirim sorunu olanlar için en lezzetli ve doğal çözüm olmaya aday koyun yoğurdu özellikle laktoz intoleransı ya da süt alerjisi olan kişiler için çok rahatlatıcıdır. Koyun yoğurdu mayasındaki bakteriler sayesinde ortaya çıkan ekşimsi tat, lezzeti artırmasının yanında mikroplara karşı savunmayı sağlayan antibiyotik etkiye sahiptir.

Diğer yoğurt çeşitleriyle kıyaslandığında koyun yoğurdunun daha koyu renge ve yoğun bir kıvama sahip olduğu görülür. Bu da tam ya da yarım yağlı olarak üretilmesine göre değişiklik göstermektedir. Koyun yoğurdunun vücuda sağladığı diğer faydaları arasında çocuklarda zihinsel gelişimi desteklemesi, kas yapısını güçlendirmesi, tiroit bezlerini çalıştırması, mide asidini ve vücut dengesini sağlaması, ağız kokusunu gidermesi, cilt güzellik sırlarının bir numarası olması yer almaktadır.

Doğal ürünlerden vazgeçmeden yiyeceklerine katkısız ve sağlıklı bir şekilde lezzet katmayı tercih edenler için Rani Çiftliği tüm süt ürünlerindeki gibi, koyun yoğurdunda da kalitesinden vazgeçmeden hizmet sunmaktadır. Rani Çiftliği koyun yoğurdu en taze şekilde adresinize ulaştırılmaktadır. 

  

  Faydaları:

- İçerdiği iyot sayesinde tiroit bezlerini çalıştırır.

- Kas yapısını güçlendirir.

- İnsan vücudunu dengede tutar.

- Bağırsakları rahatlatır.

- Rahat bir uyku için yatmadan önce tüketilmelidir.

- Çocukların zihinlerini geliştirir.

- Cilt güzellik maskelerinin vazgeçilmez maddesidir.

- Cildin yenilenmesi sağlar ve erken yaşlanmayı önler.

- Diş taşını engeller. 

- Ağız kokusunu giderir.

- Diş eti iltihaplarını önler.

- Yoğurda ekşiliğini veren asit, yoğurt mayasındaki bakterilerin ürettiği antibiyotik, insanları hasta eden mikropları öldürür. 

- İshal olmaktan korur.

- Kabız olmayı engeller.

- İçerisindeki bileşenler sayesinde çocuk felcinden korur.

- Para tifo, dizanteri ve tüberküloz gibi hastalıklarına sebep olan mikroplarının çoğalmasını engelleyerek mikropları öldürür.

- Mide asidini dengeler.

- Sinir sistemini uyararak, dinlendirir.

- Yemeklerde kullanılan kızartmanın kanserojen etkilerinden korur.

- Göz hastalıklarına iyi gelir.

- Kullanılması zorunlu olan antibiyotiğin tedavisi sonucu bağırsakların doğal dengesi bozulur. Yoğurt bu bozulan dengeyi düzelterek sağlıklı hale getirir.

 

Benzer Ürünler