Maasdam Peyniri (240-260gr)
Maasdam Peyniri (240-260gr)
Maasdam Peyniri (240-260gr)
Maasdam Peyniri (240-260gr)

Maasdam Peyniri (270-300gr)

Fiyat : ₺115,00(KDV Dahil)

Maasdam Peyniri

 

Dünyaca ünlü lezzetleri, en uygun koşullarda oluşturulmuş çiftliklerinde en kaliteli biçimde üreten Rani, kültürler arası etkileşimi bu sefer de peynir çeşitleriyle yapmayı amaçlıyor. Dünyada en fazla beğenilen peynir çeşitlerini ortaya çıkaran Hollanda'nın meşhur Maasdam peyniri de bu çeşitlerin yalnızca birisi. Alışık olmadığımız tatları denemek ve yemeklerimize her zaman alışık olduğumuz şekilde lezzet katmaktansa peynirler aracılığıyla süsleme yaparak yeni tatlar denemenize yardımcı olabiliriz. Hatta belki de dünya peynirlerinden oluşan nefis bir peynir tabağı da hazırlamayı tercih edebilirsiniz!

 

Süt ve süt ürünleri sayesinde dünya çapında üne sahip, birçok lezzetli peynire ev sahipliği yapan ülkelerden birisi Hollanda'dır. Aslında bu peynir çeşidi en fazla üzerindeki büyük delikleriyle tanınır. İsviçre Emmantel peynirine alternatif olarak 90'lı yıllarda ortaya çıktığı bilinmektedir. Hollanda'nın peynir üretiminin %15'i Maasdam peynirinden oluşmaktadır.

 

Meşhur Hollanda peynirleri arasında en kısa sürede olgunlaşan peynir çeşitlerinden biri olduğu söylenebilir. Üzerindeki deliklerin sebebi de hızlı ve maruz kaldığı olgunlaşma işlemlerinden kaynaklanmaktadır. Peynirin dışında sarı, cilalanmış ve pürüzsüz bir kabuk bulunmaktadır.

 

Pastörize inek sütünden elde edilen ve delikleriyle meşhur olan bu peynirin kıvamı tereyağına benzemektedir. Aynı zamanda tadı tatlı ve hafif aromalı ve yapısı orta sertlikte bir peynirdir. %45 oranıyla fazla yağlı peynir çeşitleri arasında yer almaktadır. Satışa sunulurken genellikle parafin bal mumu ile kaplanmaktadır. Olgunlaşma süresi kısa olduğu için 4 ile 12 hafta arasında hazır edilebilir.

 

Farklı bir kültürün esintilerini taşıdığı için ülkemizde çok fazla sade tüketimi tercih edilmezken fırın makarnalarda, güveçlerde, çorbalarda ya da tostlarda eritilerek kullanıldığı için nefis bir lezzet kattığı söylenebilir. Zaten peynir ülkemizde yemeklerde, kahvaltılarda, tatlılarda, salatalarda kısacası hemen her alanda çok sık kullanılmaktadır.

 

Ancak Maasdam gibi her yerde satışı olmayan ithal peynirleri denemek her zaman kolay olmasa da Rani Çiftliği herkese bu olanağı sağlıyor. Rani Çiftliği kalitesiyle üretilmiş Maasdam peynirinin ortalama 250 gramlık paketlerini son derece uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. İnternet sitemizden sipariş vermeniz halinde en kısa sürede sofralarınızın hem göze hem de damağa hitap eden güzelliğini artırabilirsiniz.