%100 ORGANİK ve DOĞAL ÜRÜNLER

Organik ve Doğal Ürünlerin Adresi.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

128 Bit SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.

 

ÇİFTLİKTEN SOFRANIZA

Organik ve Doğal Ürünler Tek Tıkla Kapınızda!

 

TAPTAZE GELİR

Ürünlerimiz Soğuk Hava Kargolarımızla Gelmektedir.

 

HIZLI KARGO

150 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Manda Yoğurdu (1kg)
Manda Yoğurdu (1kg)

Manda Yoğurdu (1kg)

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
İstanbul İçi Teslimat
* İSTANBUL İÇİ TESLİMAT*

Katkısız ve Doğal Manda Yoğurdu

 

Besin Değeri ve Enerji Tayini

Enerji: 226,50 Kcal/100 g

Karbonhidrat(%): 226,50

Yağ(%): 24,75

Protein(%): 3,94

Kül(%): 1,01

Rutubet(%): 70,80

Tuz Tayini(%): 0,83  

Süt Bilgisi: % 100 Manda Sütü

Doğal ve sağlıklı ürünlerin tadına herkesin varabilmesi için hizmet veren Rani Çiftliği manda yoğurdunun da en taze halini sunmaktadır. Rani Çiftliği Manda Yoğurdu katkısız ve doğal olarak %100 manda sütünden üretilmektedir. Dünya genelinde mucizevî etkileriyle bilinen manda sütü ve bundan elde edilen manda yoğurdu, inek, koyun ve keçi yoğurdu çeşitlerine kıyasla çok daha fazla besleyici özelliği bulunan, lezzetli ve vitamin deposu olarak bilinmektedir.

 

Mandalar, soyu tükenme tehlikesi altında olan bir hayvan türü olduğu için vitamin zengini olan ve insan sağlığına birçok faydası bulunan süt ve süt ürünlerinin üretimi ne yazık ki zorlaşmaktadır. Bu nedenle mandalardan elde edilen ürünler, diğer süt ve süt ürünlerine kıyasla piyasa ortalamasının üstünde fiyatlarla sunulmaktadır. Ancak, besin değerlerinin yüksek olması sayesinde sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin öğünlerinde her zaman yer almaktadır.

 

Manda yoğurdu yanı sıra kaymak, tereyağı ve peynir ürünleri de tüketilmektedir. Özellikle dünyaya ün salmış Mozzarella peynirinin üretiminde manda sütü çok fazla tercih edilmektedir. Manda yoğurdunun faydaları yüksek protein ve kalsiyum içermesinin yanı sıra kolesterol oranının çok düşük olmasıyla da rahatlıkla tüketilebilmektedir.

 

Koyun, keçi ve inek sütünden elde edilen yoğurt türlerine göre manda yoğurdunun rengi daha beyazdır. Bu nedenle özel kahve üreticileri tarafından krema olarak da kullanılmaktadır. Tüm bu nedenler sayesinde manda sütü ve yoğurdunun pahalı olması kabul görüp, ülkemizde de büyük bir talep görerek tüketilmektedir.

 

Aynı zamanda manda sütü ve yoğurdu A ve E vitaminine dönüşümü kolaylaştıran besinlerin miktarı da çok yüksektir. Doğal antibiyotik olarak kabul edilen manda yoğurdun içerisinde B12 vitamini oranı da çok yüksektir ve et tüketmeyi tercih etmeyenler için vücudun eksiklerini karşılamakta birebirdir.

 

Sulak bölgelerde yetişmesi nedeniyle manda süt ve süt ürünlerindeki kalsiyum ve protein miktarı koyun, keçi ve inek ürünlerine göre iki katı fazladır. Çünkü mandalar bu sucul ortamdaki bitkilerden yani tamamen doğal ortamlarında beslenmektedirler. Rani Çiftliği, diğer tüm organik ürünlerinin üretiminin kusursuz biçimde olması için sağladığı doğal çiftlik ortamını manda yoğurdunun üretimi için de sağlamıştır. Bu nedenle manda süt ve süt ürünlerinin de her zaman katkısız, doğal ve sağlıklı üretimi yapılmaktadır.

 

Faydaları:

  • Manda yoğurdu ve manda sütü nadir bulunan besinler arasındadır.
  • Manda sütü ve ürünlerinde E vitamini ve A vitaminine dönüşen öncü maddeler daha fazladır.
  • Demir ve çinko içeriği de yüksektir.
  • Manda yoğurdunun kolon ve rektum (kolorektal) kanser riskini yüzde 80 oranında azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
  • Sağlıklı yaşam için manda sütü, yoğurdu veya peynirinden her gün en az 1 porsiyon tüketilmesi gerekir.
  • Manda sütü, inek sütüne oranla 4-5 kat daha düşük kolesterol içerir.
  • Laktoz oranı daha düşüktür. Bu özelliği ile çocuklarda alerjiye sebep olmaz.
  •  

Benzer Ürünler