Mascarpone Peyniri (400 gr)
Mascarpone Peyniri (400 gr)
Mascarpone Peyniri (400 gr)

Mascarpone Peyniri (400gr)

Fiyat : ₺155,00(KDV Dahil)

 

 

 

 

Mascarpone Peyniri

 

Zengin yemek kültürüyle tanınan İtalya mutfağı çok fazla yiyeceğe özellikle de birbirinden lezzetli peynir çeşitlerine ev sahipliği yapmaktadır. Mutfak kültürü, farklı ülkelerin ve bölgelerin karışmasını en güzel şekilde sağlayan bir unsur olarak bizlerin genelde kahvaltıda tüketmeyi tercih ettiği peynirleri çok başarılı bir şekilde tatlı ve pastalarda da kullanmaya alıştırmıştır. Piyasada yer alan diğer markaların yanı sıra kalitesi ve uygun fiyatıyla Rani Çiftliği'nin ürünleri arasında yer almaktadır.


16. yüzyıldan bu yana İtalya'nın en yaygın olarak Lombardiya bölgesinde üretilen Mascarpone peyniri de bunun bir örneğidir. Yine İtalya'nın en meşhur tatlısı olan tiramisunun ana malzemesi olarak tanınan bu peynir, inek sütünden elde edilmektedir. Kremamsı yapısını çok yağlı oluşuna borçlu olan bu peynir, adeta kaymaktan farksızdır ve tadı da tuzsuz ve şekerlidir. İçeriğindeki yağ yaklaşık %80 oranındadır. Bu nedenle tatlılarla çok iyi uyum sağlamaktadır ve sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle yağlı olması nedeniyle tazeliğini daha uzun korumasını sağlayacak olan muslin torbalar tercih edilmektedir.


Mascarpone peynirinin fiyatı ortalamanın biraz üstünde seyretmektedir. Kahvaltılarda sürme peynir olarak ya da tatlılarda lezzet katmak için kullanılabilen bu peynir çeşidinin damakta bıraktığı lezzetli tat düşünüldüğünde, fiyat performans oranının gayet iyi ayarlandığı söylenebilir. Çoğu süt ürünü gibi taze tüketilmesi önerilen bu peyniri likör eşliğinde deneyerek de farklı bir deneyim yaşanabilir.


Tatlının sulanmasını önleyen ve kıvamını en iyi şekilde sağlayan peynir sayesinde özellikle iftar yemeklerinde tercih edilen hafif tatlılar hazırlanabilir. Ülkemizde de hemen her pastanede rastladığımız Tiramisu tatlısının en güzel kıvamlı hali bu peynir sayesinde mümkün olmaktadır. Evde yapacağınız Tiramisu için öncelikle edinmeniz gereken malzeme bu nedenle Mascarpone peyniri olmalıdır. Atıştırmalık olarak tüketilmek istendiğinde ceviz, fındık, badem ile karıştırılarak tüketilmektedir.


En iyi lezzet eşlikçisi olarak tanıtılan Mascarpone Peyniri, Rani Çiftliği'nde de en taze haliyle yerini almaktadır. Büyük şehirler ve alışveriş merkezleri dışında bulunması pek kolay olmayan bu peynir çeşidi, internetin hayatımıza kattığı kolaylıklar sayesinde kolayca sipariş edilerek Rani Çiftliği'nden en kaliteli şekliyle sofralara ulaştırılmaktadır. 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler