%100 ORGANİK ve DOĞAL ÜRÜNLER

Organik ve Doğal Ürünlerin Adresi.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

128 Bit SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.

 

ÇİFTLİKTEN SOFRANIZA

Organik ve Doğal Ürünler Tek Tıkla Kapınızda!

 

TAPTAZE GELİR

Ürünlerimiz Soğuk Hava Kargolarımızla Gelmektedir.

 

HIZLI KARGO

150 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Mimolette Peyniri (240-260gr)
Mimolette Peyniri (240-260gr)
Mimolette Peyniri (240-260gr)
Mimolette Peyniri (240-260gr)

Mimolette Peyniri (240-260gr)

Fiyat : ₺115,00(KDV Dahil)

 

Mimolette Peyniri

 

Zengin mutfağıyla tanınan Fransız kültürüne ait olan Mimolette peyniri, diğer peynirlerle kıyaslandığında oldukça farklı gözüken bir peynir çeşididir. Zamanında Hollanda'nın meşhur Edam peynirine bir alternatif olarak üretilen bu peynirin içinde bazı renklendirici maddeler de kullanılarak farklı bir görünüm kazanması sağlanmıştır. Rani çiftliği, bu renklendiriciyi herhangi bir kimyasal kullanılmadan doğal renklendirici olan annatto adı verilen bitkiden elde etmektedir.

 

Sadece şekli değil, elde edildiği sütün özelliğinden ötürü de alışılmışın dışında olan Mimolette peynirinin Hollanda kökenli olduğu ve Fransa'ya sonradan geçtiği de iddia edilmektedir. 14. Louis'in Hollanda peynirlerini Fransa'ya sokmasını yasaklamasının ardından ortaya çıktığı için de edam peynirine alternatif olarak tanıtıldığı söylenmektedir.

 

Pişmemiş inek sütünden yapılmaktadır. Rani çiftliği'nde bu peynir hem keçi sütü hem inek sütü olmak üzere iki çeşit olarak üretilmektedir. Bu peyniri tüketmeye karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken içeriğinde doğal renklendirici olup olmadığıdır.

 

Olgunlaştırılabilen peynirlerden biri olan Mimolette, karamelimsi bir tada sahiptir. Taze ve olgun halindeki lezzet farklılıkları kişiden kişiye değişse de genellikle olgun Mimolette peynirlerinin daha çok beğenildiği söylenebilir. Olgunlaşmış halde daha sert bir kıvama sahiptir. Olgunlaştırma süresi de 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay olmak üzere değişmektedir.

 

Meyvelerle çok iyi bir ilişkisi olan bu peynirin özellikle kırmızı elma ile tüketildiğinde damakta bırakacağı tada hayran kalabilirsiniz. Her ne kadar tatlı peynirlerden sayılsa da tüketildiğinde tatlı ve tuzlu karışımı hissedilebilir. Ayrıca hafif ekşimsi tat, yanık is tadı da peynirin hangi evrede tüketildiğine göre değişen lezzet farklılıklarındandır.

 

İthal peynirlere ulaşmak için artık yalnızca büyük süpermarketlere bağlı kalmayı ortadan kaldıran Rani Çiftliği, sofralarınıza lezzet katmak için en lezzetli Mimolette peynirlerini üretmektedir. Peynirlerinin hangi kültüre aitse ona göre iklim koşullarını ve pişirme özelliklerini eksiksiz biçimde yerine getirdiği için kalitesini kanıtlamayı başaran çiftliğimizde her damağa hitap edecek çeşitte peynir bulunmaktadır. Bu lezzetlerden faydalanmak için tek yapmanız gereken hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen internet sayesinde web sitemizden dilediğiniz peynirin siparişini vermek ve en taze şekilde sizlere ulaşmasını beklemektir.