Naturel Sızma Zeytinyağı (500ml)
Naturel Sızma Zeytinyağı (500ml)
Naturel Sızma Zeytinyağı (500ml)

Naturel Sızma Zeytinyağı (500ml)

**KAMPANYALI ÜRÜN**

Rani Çiftliği’nde yetiştirilen Ladolia (Koreneiki) cinsi zeytinlerden soğuk sıkım yapılarak elde edilen Organik Naturel Sızma zeytinyağımızdır.


Ladolia ağacı dünyanın en kaliteli yağlık zeytin ağacıdır. Dünyanın önde gelen, yağ veren çeşidi olup randımanı yüksek ve yağ kalitesi mükemmeldir. Kuru ve nemli bölgelere adapte edilebilir ve şartlara bağlı olarak ağaç başına 25-40 kilo meyve verir. Bu çeşidin meyveleri Ekim ayının başından itibaren olgunlaşır.


Soğuk sıkım bir mahsulün başka mahsul ile karışmadan üretildiği, hemen sıkıldığı bir yöntemdir. Erken Hasat olması zeytinyağının daha meyvemsi ve taze bir tada sahip olmasını sağlar. Soğuk sıkım olması sayesinde zeytinyağının doğal yapısında zengin olarak bulunan ama yüksek sıcaklıklarda kaybedilen antioksidan ve vitaminler korunmuş olur.


Zeytinyağının yetiştiği bölge kadar, zeytinin doğru zamanda toplanması, kaliteli zeytinlerin seçilmesi, sağlıklı koşullarda ve kimyasallara maruz kalmaması zeytinyağının kalitesini belirleyen etkenlerdir.


 

Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav, makarna, ekmek, pizza ve ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir.  Sofralık ve yemeklik için de uygundur.

Rani Çiftliği Organik Naturel Sızma Zeytinyağı 100ml, 250ml ve 500ml  seçenekleriyle beğeninize sunulmaktadır.


  Besin Değerleri

 

Porsiyon Miktarı: 
Kalori (kcal) 884
Toplam yağ 100 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum 2 mg
Potasyum 1 mg
Karbonhidrat 0 g
Diyet lifi 0 g
Şeker 0 g
Protein 0 g
A vitamini 0 IU C vitamini 0 mg
Kalsiyum 1 mg Demir 0,6 mg
D vitamini 0 IU B6 Vitamini 0 mg
B12 vitamini 0 µg Magnezyum 0 mg
Benzer Ürünler