Raclette Peyniri (240-260gr)

0,00
Marka : Rani Çiftliği
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
:
Tavsiye Et

Raclette Peyniri


Rani Çiftliği dünyaca ünlü peynir çeşitlerini sofralarınıza en lezzetli şekilde sunuyor! Fransızca'da kazımak anlamına gelen raclette kelimesinden adını alan Raclette peyniri, aynı zamanda İsviçre'ye de özgü olarak bilinmektedir. İsviçre ve Fransa bölgelerine özgü olan bu peynirin özelliği ise ısıtılıp eritilen kısmının kazıdıktan sonra tüketilmesidir.


Raclette ve Raklet olarak bilinen bu peynirin ülkemizde çok bilindiği söylenemez ancak peynir sevdalıları için tadı unutulmaz ve sofralara hem lezzet hem de farklılık katan orijinal bir peynir türüdür. İnek sütünden elde edilir ve sertlik derecesi ortadır. Bu peynirin üretimi genellikle 6 kiloluk tekerlek şeklinde kalıp halinde üretilir.


Raklet peyniri tüketilme şekliyle olduğu kadar kokusuyla da meşhur bir peynir türüdür. Peynir her ne kadar ağır kokulu olsa da, piştikten sonra bu kokusunu yitirerek yerini adeta bir lezzet şölenine bırakır. Bu peynirin eritilmesi ile hazırlanan Raklet yemeği de özellikle lüks bölgelerde çok fazla yapılan ve şölen kelimesinin tam karşılığını veren bir sunumdur.

 

Raclette ızgaralarının üstü düz olup, altında küçük kürekçikler yer almaktadır. Bu elektrikli raklet makinelerinin 2-8 kişi aralığında değişen çeşitleri bulunur. Izgara kısmına sosis, salam, et gibi yiyecekler konur ve kürekçiklere peynir yerleştirilir. Yukarıdaki yiyeceklerin pişme ısısıyla eriyen peynir, ızgarada pişen sosis, salam ve et gibi yiyeceklerin konduğu ekmek ya da patates dilimlerinin üzerine akıtılarak servise hazır hale gelir.

 

Raclette peyniri kornişon turşu ve patateslerle müthiş bir uyum içindedir ve damağınızda eşsiz bir tat bırakır. Sade halinin yanı sıra aroma eklenerek de tüketilmesi mümkündür. Sarımsaklı ve karabiberli Raclette peyniri çeşitleri yaygın olduğu Fransa ve İsviçre ülkelerinde sıklıkla tüketilmektedir. 

 

Farklı tatlara açık olan ve dünya mutfaklarıyla tanışmak isteyen tüm müşterilerimiz için üretilen peynirler en hızlı ve taze şekilde iletilmektedir. Sofralarında farklılık yaratmak isteyenler için birebir olan bu peynir hem lezzeti hem de sunumuyla deneyenlerin beğenisini kazanmaktadır.