%100 ORGANİK ve DOĞAL ÜRÜNLER

Organik ve Doğal Ürünlerin Adresi.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

128 Bit SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.

 

ÇİFTLİKTEN SOFRANIZA

Organik ve Doğal Ürünler Tek Tıkla Kapınızda!

 

TAPTAZE GELİR

Ürünlerimiz Soğuk Hava Kargolarımızla Gelmektedir.

 

HIZLI KARGO

150 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Taze Kaşar (270-290gr)
Taze Kaşar (270-290gr)

Sade Kahvaltı Peyniri (280-300gr)

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)

TAZE KAŞAR

Taze Kaşar Peyniri

 

Kahvaltı sofralarından eksik etmediğimiz ve birçok yemekte lezzet eşlikçisi olarak kullandığımız kaşar peynirleri en taze haliyle Rani Çiftliği kalitesiyle sofralarınıza geliyor! Kaşar peyniri yaklaşık 110 yıl önce Selanik'te keşfedilen ve buradan dünyaya yayılmayı başaran bir peynir çeşididir.

 

Geleneksel kaşar peynirleri koyun sütünden elde edilmektedir ki bunlar en lezzetli çeşitleri olarak bilinir. Ancak inek sütü ve keçi sütü de kaşar peyniri üretiminde sıklıkla kullanılır. Bir kaşar peynirinin taze ve kaliteli olduğunu anlamak için dış görünüşünün düzgün, çok kalın ve sert olmayan kabuklu, kehribar sarısı renginde olması beklenir. İç görünüşü beyaz-sarı renkli ve yok denecek kadar az gözenekli olmalıdır. Kıvamı esnek sayılabilecek orta sertliktedir ve tadı hafif tuzludur. Yaklaşık %60 civarında kuru madde içeriğinde sahipken, yağ oranı da yaklaşık %45-48 oranındadır.

 

Kaşar peyniri üretim aşamaları şu şekildedir: sütün homojenize edilmesi, pişirilmesi, pıhtılaştırma, pıhtının kesilmesi, peynir altı suyunun ayrılması, presleme, teleme, fermantasyon, teleme haşlanması, yoğurma, tuzlama, kalıplama, dinlendirme, şişeleme, sarartma ve kalıplardan çıkartma.

 

Kaşarlarda sarartma işlemi özel odalarda bir gün süreyle dinlendirilmeleriyle gerçekleşir. Bekletmenin ardından kalıplardan çıkarılarak yüzey kurutma odalarına dizilir ve 1 hafta boyunca kurutularak tüketime hazır hale getirilir. Ambalajlanan kaşar peynirlerinin muhafazası buzdolabında 4-10 derece arasındaki sıcaklıkta yapılmalıdır.

 

Makarna, pizza, salata, fırın yemekleri, tost, hamur işi yiyecekler gibi hemen her yiyecek çeşidiyle mükemmel uyum sağlayan kaşar peyniri dilimlenmiş şekilde kahvaltı sofralarından da eksik olmaz. Yemeklerde kullanıldığında, damakta dilimli tüketildiğinden daha lezzetli bir tat bırakan kaşar peyniri, şarap eşlikçisi olarak da peynir tabaklarının gözdesidir.

 

Taze kaşar peynirlerinin üretiminden kısa süre sonra tüketilmesi gerekirken, eski kaşarlar için bu süre 3 yıla kadar uzanabilir. Eski kaşar peynirleri üretiminden sonraki altı ay buzhanede eskitilir. Kaşar peynirlerinin saklanmasında naylon poşetle iyice sarılması ya da konulacak saklama kabının havasının kesinlikle alınmış olması çok önemlidir. Eğer zaman içerisinde yüzey küfleri meydana gelirse, ılık suda yıkanarak saklama koşullarına uygun şekilde muhafaza edilmeye devam edilebilir. Rani Çiftliği taze kaşar peyniri 210-240 gramlık paketlerle sunularak, inek sütünden elde edilmektedir.